Hinder spoor Achterhoek door bliksem en storingen
Nieuws
Reizigers op het traject Zutphen-Winterswijk hebben sinds gisteren flinke hinder door storingen. We vinden dat buitengewoon vervelend en werken samen met de aannemers met man en macht aan het herstel. Ook op de lijn Arnhem-Winterswijk was er gisteren en vandaag hinder, maar daar is de storing nu wel opgelost.
Reizigers
Op de lijn Zutphen-Winterswijk rijden geen treinen en worden bussen ingezet. Vandaag heeft ook een deel van de dag het treinverkeer niet door kunnen rijden op het traject Arnhem-Winterswijk. Bij Zevenaar moest er worden overgestapt en er reden minder treinen. Daar rijdt het inmiddels weer.
Zutphen-Winterswijk
Tussen Zutphen en Winterswijk is in de nacht van zondag op maandag de bliksem ingeslagen. De inslag heeft zich via de ondergrondse kabels verspreid en de apparatuur op meerdere plekken beschadigd. We zijn nu stapsgewijs alle apparatuur aan het nalopen en we vervangen deze waar nodig. Tegelijk is voorzichtigheid geboden. Nieuwe onderdelen kunnen beschadigd raken bij in dienst stelling als de apparatuur elders nog defect is. Het is een tijdrovende klus en daarmee ook zeer hinderlijk voor reizigers.
Arnhem-Winterswijk
Op het traject Arnhem-Winterswijk concentreerden de problemen zich rond Zevenaar. We hebben er de afgelopen twee weken een enorme operatie uitgevoerd waarbij er nieuwe wissels zijn ingebouwd en nieuwe apparatuur voor aansturing van treinverkeer, seinen en wissels is geinstalleerd. Met mensen van de projectaannemer, de reguliere onderhoudsaannemer en natuurlijk onze eigen specialisten hebben we gezamenlijk gewerkt aan een oplossing en dat is gelukt.
Informatie
Momenteel kunnen we voor het traject Zutphen-Winterswijk nog niet aangeven wanneer het spoor is hersteld. We adviseren reizigers de informatie via reisplanners van de vervoerders in de gaten te houden.
Meer nieuws
-
Herstelwerkzaamheden tussen Oss en Wijchen
9 december 2024
-
Spoor hersteld tussen Groningen en Groningen Europapark
29 november 2024
-
Hinder Amsterdam-Utrecht door kapotte bovenleiding
29 november 2024