Laatste testen nieuwe treinbeveiliging Eindhoven – Roermond

Nieuws

19 juli 2018

De fonkelnieuwe treinbeveiliging tussen Eindhoven en Roermond is bijna klaar voor gebruik. Dezer dagen vinden de laatste grote testen plaats zodat we zeker weten dat alles goed functioneert. Pas als de testleider groen licht geeft, mogen de treinen woensdag 25 juli weer gaan rijden.

Nieuwe seinen worden hier nog op de plaats gezet.
Nieuwe seinen worden hier nog op de plaats gezet.

Testen is alles 

Treinbeveiliging is één van de belangrijkste onderdelen van het spoor. Het systeem detecteert treinen en zet seinen, wissels en overwegen in de juiste stand. Eindhoven – Roermond is het eerste grote baanvak waar de nieuwe beveiliging in gebruik wordt genomen. Maar niet voordat het systeem minutieus is getest. 

Nieuwe seinen worden hier nog op de plaats gezet.
Nieuwe seinen worden hier nog op de plaats gezet.

Geen treinen maar bussen 

Vanwege de werkzaamheden rijden er van maandag 16 juli tot en met woensdag 24 juli geen treinen, maar NS-bussen. ProRail adviseert reizigers voor vertrek de NS-reisplanner te raadplegen voor het beste reisadvies. 

Veel technische aansluitingen moeten worden gemaakt.
Veel technische aansluitingen moeten worden gemaakt.

Spoorwerkcheck

Woon of werk je binnen 300 meter van het spoor? Maak dan gebruik van onze spoorwerkcheck. Je ziet direct welke werkzaamheden in jouw buurt gepland staan.

Dit veld is verplicht en accepteert alleen cijfers en letters en geen spatie

Dit veld is verplicht en accepteert alleen cijfers