ProRail biedt oud-olympiërs een gouden baan
Nieuws
Kom je net van Rio en oriënteer je je op een maatschappelijke carrière? Dan kun je bij ons terecht voor een werkervaringsplek! Dat zei ProRail CEO Pier Eringa vandaag bij de oplevering van de gloednieuwe spoorbrug over de A1 bij Muiderberg. ProRail biedt nu al veel traineeships en werkervaringsplekken aan en daar kunnen oud-Olympiërs zich voor aanmelden. ‘Wij zijn altijd op zoek naar doorzetters die onder druk kunnen presteren.’
Bij de oplevering van spoorbrug bij Muiderberg vanmiddag was Nederlands Kampioen hordeloper Gregory Sedoc uitgenodigd door ProRail.
Topsport
Werken bij ProRail is topsport. Dagelijks verzorgen wij 1,2 miljoen treinritten, jaarlijks hebben we 1300 projecten onder de hoede en onderhouden het spoor dagelijks voor reizigers en verladers. We houden ons hoofd koel als er iets mis gaat en het is pure denksport om de schaarse ruimte op het spoor eerlijk te verdelen onder zo’n 40 vervoerders. En dat doen we ook nog eens voor een miljoenenpubliek. Ziehier de parallellen met topsport. ‘We zoeken altijd mensen die de kracht van jarenlange voorbereiding kennen, gedisciplineerd werken, kunnen omgaan met tegenslag, graag willen winnen en resultaten behalen’, aldus Eringa.
Investeren in de toekomst
Topsporter zijn, is helaas geen levenslange betrekking. ‘Het einde van de sportcarrière betekent voor veel topsporters het begin van een ander leven’, aldus Eringa. ‘ Gemiddeld stopt de loopbaan van een topsporter zo rond de 35e. Tijd genoeg dus om nog een carrière op het spoor op te bouwen.’
Genoeg ervaring op te doen
Ex-olympiërs en andere toppers kunnen werkervaring opdoen bij onze dagelijks verkeersleiding in de mooiste verkeersleidingpost van Nederland of het landelijke rail zenuwcentrum. Meelopen met nachtelijk onderhoud is een optie, evenals de ruimte op het spoor verdelen op onze afdeling capaciteitsverdeling. Hersens kraken op innovaties op het spoor, is ook mogelijk. Maar je mag natuurlijk ook je cv opbouwen door ervaring op te doen bij grote nieuwbouwprojecten aan het spoor. Lever jij alles op tijd af zodat treinen weer kunnen rijden? Je kunt je licht dan opsteken bij de enorme projecten rond Amsterdam en Utrecht Centraal om het treinverkeer in Nederland te verbeteren.
Steun van minister Schippers
Minister Edith Schippers (Sport): 'Een geweldig initiatief van ProRail. Topsporters hebben eigenschappen en een mentaliteit waar elk bedrijf zijn voordeel mee kan doen. En zelf kunnen de sporters door een werkervaringsplek zich goed voorbereiden op het leven na de topsport. Een echte win-win-situatie!’
Oud-olympiërs kunnen contact opnemen met onze recruiters via werkenbijprorail.nl/contact/recruiters
Vacatures
ProRail heeft regelmatig vacatures. Alle beschikbare banen bij ProRail vind je op: werkenbijprorail.nl.