Utrecht Centraal: dit weekend werk aan de winkel op spoor 8

Nieuws

5 november 2015

Regeren is vooruitzien. Alles wat ProRail dit jaar al aanpakt, legt minder druk op de werkzaamheden van volgend jaar. Daarom staat aankomend weekend de spoorvernieuwing van spoor 8 op de rol. “Een relatief simpele klus”, zegt ProRail Bouwmanager Ronald Hazeu.

“Spoor 8 gaan we één op één vernieuwen”, vertelt de bouwmanager. “We vervangen alle dwarsliggers, en de spoorstaven vernieuwen we voor een deel. Op dit moment zitten er namelijk nog oude spoorconstructies in, uit de tijd dat treinen van het ene naar het andere spoor moesten kunnen komen, zoals van spoor 8a naar spoor 7b. De zogenoemde ‘overloopwissels’ zijn al eerder weggehaald, maar nu verdwijnen dus ook de restanten, zoals allerlei boutjes.”

Check, check, dubbelcheck

Als de nieuwe dwarsliggers en spoorstaven op hun plek liggen, volgt een controle van de bovenleiding. “Die moet natuurlijk wel goed boven het spoor hangen. En ook alle kabels en leidingen die aan het spoor vastzitten, lopen we na. Tot slot sluiten we spoor 8 opnieuw aan, zodat maandag de treinen hier weer kunnen rijden. Deze klus is een voorbeeld van wat we alvast kunnen doen om volgend jaar wat lucht te hebben, wanneer er ook nog een hoop werk aan de winkel is.”De vernieuwing van spoor 8 is onderdeel van de grootschalige spoor- en perronvernieuwingen op Utrecht Centraal. Voor de veiligheid is dit weekend ook het naastgelegen spoor 7 afgesloten.

Werkzaamheden

6 november 23.00 uur – 9 november  05.30 uur
Vernieuwen spoor 8

Raadpleeg altijd de NS Reisplanner even om verrassingen te voorkomen.

Spoorwerkcheck

Woon of werk je binnen 300 meter van het spoor? Maak dan gebruik van onze spoorwerkcheck. Je ziet direct welke werkzaamheden in jouw buurt gepland staan.

Dit veld is verplicht en accepteert alleen cijfers en letters en geen spatie

Dit veld is verplicht en accepteert alleen cijfers