Veel branden langs spoor Zoetermeer door ‘peukenschieters’ op station
Nieuws
Op de sporen langs station Zoetermeer Oost is in de laatste drie maanden acht keer brand ontstaan. De branden zijn veroorzaakt door rokers die hun sigarettenpeuk het spoor in ‘schieten’. Als gevolg daarvan ligt het treinverkeer steeds stil tot de brand is geblust.
Incidentenbestrijders van ProRail gaan deze week nog naar het station in Zoetermeer toe om rokende reizigers erop te wijzen dat ze hun sigaret als ze zijn uitgerookt niet in het spoor moeten gooien. Daar liggen houten dwarsliggers, met daarnaast bermbegroeiing. Beide kunnen in perioden van droogte vlamvatten.
Maatregelen
ProRail neemt maatregelen om de brandjes in te perken. Zo vervangen we de houten bielzen bij Zoetermeer-Oost in de komende jaren voor betonnen exemplaren. Daarnaast leggen we deze week alvast drie 'rokerstegels' op het perron. Dit zijn holle tegels met een raster er overheen, waar rokers hun peuk na het roken in kwijt kunnen.