Werk aan Maarsbergse onderdoorgangen vordert gestaag
Nieuws
De werkzaamheden aan de onderdoorgangen bij station Maarsbergen vorderen gestaag. Beetje bij beetje worden de contouren beter zichtbaar. Inmiddels hebben we het diepste punt van het project al bereikt.
Planning
Dit is de waterkelder van de onderdoorgang voor snel verkeer, die zich op een kleine 10 meter onder maaiveld bevindt. De kelder zorgt straks voor de opvang van het overtollige water, van waaruit het afgevoerd zal worden. Zo blijft de tunnel droog. Ook hebben we ook alle funderingspalen onder de toeritten aangebracht. Bij het afgraven van de toeritten komen we daarna de bovenste delen van die palen weer tegen. Die worden vervolgens verwijderd: koppensnellen noemen we dat.
In maart en april zal de nadruk liggen op het afgraven van de toeritten en het opbouwen van de tunnel. De doen we moot voor moot. Eigenlijk steeds in dezelfde volgorde: eerst de werkvloer en de fundering en dan de wanden. Op deze manier zie je de tunnel steeds verder gereed komen.
Ecoduct N226 en A12
Even verderop, richting Leersum, wordt gewerkt aan een ecoduct. Tussen 26 en 31 maart is de weg daar afgesloten. Ook dit project is te volgen via de BouwApp.
Verder gaat Rijkswaterstaat vanaf mei onderhoudswerkzaamheden uitvoeren op de A12. Hierdoor is afwisselend richting Utrecht en Arnhem een deel van de Rijksweg afgesloten. Dit zal zijn weerslag hebben op het omliggende wegennet en is mogelijk van invloed op uw reistijd en route. Kijk op de website VanAnaarBeter voor meer informatie.
Onderdoorgangen en fietsbruggen
Een betere doorstroom, een veiligere verkeerssituatie en een leefbaarder dorp. Dat is wat gemeente Utrechtse Heuvelrug, provincie Utrecht en ProRail in Maarsbergen willen bereiken.
Lees alles over project Maarsbergen Lees alles over project Maarsbergen
Meer nieuws
-
Werk aan spoorbrug Schagen gestart: zestien dagen geen treinen
20 februari 2025
-
Laatste brugdeel bij station Amsterdam Centraal geplaatst
15 januari 2025
-
Hoge schepen bij Spoorbrug over de Maas bij Dordrecht gestremd
10 januari 2025